Ga naar de inhoud

Israëlavond in Tripodia: Jezus ontdekken door het Purimfeest

Op zondag 23 maart organiseert Baptistengemeente Katwijk opnieuw een inspirerende Israëlavond in Tripodia. Dit keer is bijbelleraar Jacob Keegstra te gast. Hij neemt bezoekers mee in de wereld van het Purimfeest en laat zien hoe dit eeuwenoude Joodse feest verrassende inzichten biedt in wie Jezus is. De avond begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk.

Purimfeest

Jacob Keegstra, bekend van zijn diepgaande onderwijs over de Hebreeuwse wortels van het christelijk geloof, spreekt regelmatig over de verbondenheid tussen Israël en de kerk. Tijdens deze avond legt hij uit hoe het Purimfeest, dat zijn oorsprong vindt in het Bijbelboek Ester, niet alleen een Joods feest van bevrijding is, maar ook een bijzondere spiegel biedt naar Jezus als Redder. “Het Purimfeest laat ons iets zien van Gods leiding, zelfs wanneer Hij niet op de voorgrond aanwezig lijkt te zijn,” aldus Keegstra.

Mission Grace

De Israëlavond wordt muzikaal omlijst door Mission Grace, een gospelband die deze avond verschillende Israëlische liederen zal vertolken. Na afloop is er ruimte voor ontmoeting en gesprek onder het genot van een hapje en drankje.

Israëlavonden

De Baptistengemeente Katwijk organiseert vier keer per jaar Israëlavonden, waarin verschillende sprekers ingaan op de betekenis van Israël in Gods plan met de wereld. Voorganger Jaap Ketelaar licht toe: “Als gemeente willen wij onze liefde voor Israël praktisch maken, door onderwijs en ontmoeting te bieden. Iedereen is welkom, of je nu veel of weinig weet van dit onderwerp.”