Tijdens een goed bezochte Israëlavond op zondag 22 februari nam spreker Wim van Duijn uit Katwijk de aanwezigen mee in het indrukwekkende leven van de aartsvader Jakob. De avond maakte deel uit van een serie bijeenkomsten over de aartsvaders uit het boek Genesis. Met Bijbelgedeelten, uitleg en persoonlijke toepassingen werd het verhaal van Jakob opnieuw tot leven gebracht.
Vlucht, zegen en een nieuwe weg
Van Duijn begon bij Genesis 28, waar Jakob op de vlucht gaat uit het ouderlijk huis. Na het bedrog rond het eerstgeboorterecht moet hij vrezen voor de woede van zijn broer Ezau. Toch vertrekt Jakob niet zonder zegen: zijn vader Izak geeft hem de zegen van Abraham mee. Die zegen vormt het begin van een lange reis. Jakob trekt naar Haran, naar zijn oom Laban. Daar begint een nieuw hoofdstuk in zijn leven – een periode waarin God Jakob vormt door allerlei gebeurtenissen en moeilijke lessen.
Liefde en bedrog
In Haran ontmoet Jakob Rachel, op wie hij direct verliefd wordt. Hij is bereid zeven jaar voor haar te werken. Tijdens de Israëlavond stond Wim van Duijn stil bij de verrassende wending die volgt.Na de bruiloft ontdekt Jakob namelijk dat hij niet Rachel, maar Lea als vrouw heeft gekregen. In Genesis 29:25 staat zijn verbazing treffend beschreven: “En het gebeurde ’s morgens: zie, het was Lea!”In de uitleg werd ook aandacht besteed aan het gedeelte dat daarna volgt (Genesis 29:26–30). Jakob moet uiteindelijk veertien jaar werken: eerst zeven jaar voor Lea en daarna nog eens zeven jaar voor Rachel. Het verhaal laat zien hoe Jakob, die zelf ooit met bedrog had gehandeld, nu ook met bedrog te maken krijgt.
Muziek en ontmoeting
De muzikale invulling van de avond werd verzorgd door de band Mission Grace. Met verschillende liederen brachten zij een sfeer van aanbidding die goed aansloot bij het thema van de avond.Na afloop was er volop gelegenheid om elkaar te ontmoeten. Daarbij konden bezoekers genieten van Israëlische hapjes, wat zorgde voor een gezellige en ontspannen afsluiting van de bijeenkomst.
Podcast terugluisteren
Van de avond is ook een podcastopname gemaakt. Halverwege de opname zit een korte onderbreking rond 18 minuten, omdat de opname daar even werd stilgelegd. Daarna wordt het onderwijs over Jakob weer vervolgd. Luister hier de podcast van de Israëlavond.

